Camfrog Logo
Ücretsiz video sohbet odaları
Gerçek zamanlı ses ve görüntü!
Download Yükle
Sadece kısa bir yükleme.
Sign on Chatoban.Com
Arkadaşlık sitesi
 Ana Sayfa  Yükle  Satın Al  Yardım  İletişim  E-Pin  
Kullanım Şartları

Camfrog, tüm dünya insanlarının İnternet üzerinden İletişim kurmasını sağlayan bir servistir. Amacımız siz değerli kullanıcılarımıza bu yeni teknolojiyi en rahat ve en kaliteli şekilde sunmaktır. Bu iletişim sistemiyle beraber sizlerin de uyması gereken bazı basit kurallarımız vardır. Bu basit kuralların tamamı camfrog kullanım şartnamesini oluşturmaktadır.

Lütfen camfrog ve servislerini kullanırken bu basit kuralları hatırlayın ve 7/24 tüm kullanıcı veya odaların takip edilemeyeceğini veya denetlenemeyeceğini unutmayın. Mesajlaşırken ve/veya görüntü sohbet esnasında karşınızdaki kişinin kim olduğunu veya hangi niyetle sizle iletişime geçtiğini bilemeyeceğinizden dolayı dikkatli olmayı unutmayın ve şahsi bilgilerinizi kesinlikle paylaşmayınız.

Camfrog, Kullanım Şartnamesine uymayan kullanıcıların Lisans ve/veya Profilinin iptal edilme hakkını saklı tutar. Camfrog Kullanım Şartnamesine uymadığı için Lisans ve/veya Profili iptal edilen kullanıcılar hiç bir şekilde hak talep edemez ve bu kullanıcılara hiç bir şekilde geri ödeme yapılmaz.

Camfrog iletişim servislerinden yararlanmak isteyen kullanıcıların uyması gereken kurallar aşşağıdaki gibidir ve Camfrog iletişim servislerinden yararlanan her kullanıcı bu şartnameyi peşinen kabul ettiğini beyan eder :

Kullanım Kuralları - Kullanım Şartnamesi:

1. 18 yaşın altındakilere zarar verebilecek, onların ruhsal gelişimini kötü şekilde etkileyebilecek her türlü davranış kesinlikle yasaktır. Camfrog yazılımının kullanımı yoluyla, Camfrog sitesi ile bağlantılı servislerin kullanımı yoluyla ve Camfrog ile birlikte gelen 3. şahıs/kurumlara ait yazılımların kullanımı yoluyla, 18 yaş altındakilerin ruhsal gelişimine zarar vermek yasaktır ve ayrıca kanunen de suç teşkil etmektedir. Camfrog sitesi ve bununla bağlantılı servislerin kullanımı onsekiz (18) ve üstü yaş kullanımı içindir. Camfrog sitesi ve bununla bağlantılı servislerin kullanımı onüç (13) yaş ve bunun altındaki kullanıcılar için kesinlikle yasaktır. Camfrog sitesi ve bununla bağlantılı servisler onüç (13) ve onsekiz (18) yaş arasındaki kullanıcılar tarafından sadece bir yetişkinin gözetimi altında kullanılabilir.

2. Camfrog veya Camfrog ile bağlantılı bir yazılımın yasadışı amaçlar için kullanımı yasaktır. Camfrog yazılımının kullanımı yoluyla, Camfrog sitesi ile bağlantılı servislerin kullanımı yoluyla ve Camfrog ile birlikte gelen 3. şahıs/kurumlara ait yazılımların kullanımı yoluyla yasadışı faaliyetlerde bulunmak ve/veya yasadışı faaliyetleri desteklemek yasaktır. Camfrog, yasal otoriteler ile işbirliğinde bulunma hakkını ve/veya zarar görmüş bir kişi/kurum hakkındaki araştırma ve kriminal aktiviteler sırasında bilgi akışı sağlama ve işbirliği hakkını saklı tutmaktadır.

3. Camfrog serverlarını/odalarını işleten kullanıcılar geçerli bir e-mail adresini ve diğer iletişim bilgilerini oda bilgileri bölümünde (room settings profile) belirtmek zorundadırlar. Aksi taktirde Camfrog bu odaları kendi insiyatifi çerçevesinde kapatabilir.

4. Diğer Camfrog kullanıcıları ile ne şekilde iletişime geçtiğiniz ve diğer kullanıcılara karşı olan tutumuz/davranışlarınız kesinlikle sizin sorumluluğunuzdadır. Camfrog’un sizin ve diğer Camfrog kullanıcıları ile ilişkilerinizi gözleme ve anlaşmazlık durumlarında arabuluculuk etme gibi bir yükümlülüğü yoktur.

5. Başkalarını tehdit etmek veya tehdide cesaretlendirmek, fiziksel şiddete, mülkiyete zarara teşvik etmek ve/veya azmedici olmak kesinlikle yasaktır.

6. Müstehcen, çıplak veya saldırgan fotoğraflar, videolar ve profiller kesinlikle yasaktır. Camfrog kurulumunda (veya daha sonra) web kameranız ile çektiğiniz ve profilinize koyduğunuz fotoğraf, halka açık olan webcam dizinimizde listelenecektir. Kullanıcılara ait görüntüleri (videoları) kayıt etmek ve önceden kayıt edilmiş herhangi bir videoyu Camfrog üzerinde yayınlamak kesinlikle yasaktır. Önceden kayıt edilmiş video, o anda herhangi bir webcamden canlı olarak yayın yapılmayan video anlamına gelir. Webcaminizi önceden kayıt edilmiş veya canlı bir videoyu yayınlayan kaynağa yönlendirerek yayın yapmak da kesinlikle yasaktır. Yasaklanmış içeriği yayınlayan, yayınlanmasına kasıtlı olarak göz yuman video chat odası yetkilisi/yetkilileri ve bu tür içeriği talep eden kullanıcılar işbu kullanıcı sözleşmesini ihlal etmiş sayılırlar.

7. Kendinizi bir Camfrog çalışanı ve Camshare LLC firması temsilcisi gibi göstermek, böyle davranarak kullanıcıları aldatmak kesinlikle yasaktır. Camfrog çalışanları size kesinlikle kullanıcı giriş bilgilerinizi, şifrelerinizi veya kredi kartı bilgilerinizi sormazlar. Resmi Camfrog odaları da buna dahil olmakla beraber Camfrog sistemi içerisindeki oda operatörleri, yöneticileri ve moderatörleri gönüllü kişilerdir ve Camfrog çalışanı değildirler.

8. Camfrog web servislerini, Camfrog yazılımını ve Camfrog ile bağlantılı 3. şahıs/kurum yazılımları kullanarak başkalarına spam göndermek yasaktır. Spam mesajlara, kullanıcılara istekleri dışında gönderilen ve kaynağı tam ve kesin olarak belli olmayan istenmeyen mesajlar ve Camfrog’un kesin ve yazılı izni olmadan kullanıcıları herhangi bir websitesine veya üyelik sistemine yönlendirme amaçlı Camfrog profilleri yaratmak da dahildir.

9. Telif hakları ve marka hakları (Copyright ve trademark) ihlalleri kesinlikle yasaktır. Camfrog’u veya Camfrog ile birlikte gelen 3. şahıs/kurum yazılımları kullanarak, telif hakları, marka hakları, patent veya herhangi kişi/kuruma ait özel hakları ihlal eden herhangi bir içeriği yayınlamak veya yüklemek yasaktır. Marka hakkı, telif hakkı ve benzeri hak ihlallerinde lütfen http://www.camfrog.com sitesinde “contact” linki altında bulabileceğiniz iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

10. İzinsiz olarak Camfrog hesaplarına veya servislerine erişim kesinlikle yasaktır ve ayrıca kanunen suç teşkil etmektedir. Size ait olmayan bir kullanıcı hesabına giriş yapmak veya yapmaya teşebbüs etmek yasaktır.

11. Camfrog web servislerini, Camfrog yazılımını ve Camfrog ile bağlantılı 3. şahıs/kurum yazılımları kullanarak herhangi bir kişi / kurum hakkında onların izni ve rızası dışında bilgi toplamak veya toplama girişiminde bulunmak yasaktır.

12. Camfrog web servislerini, Camfrog yazılımını ve Camfrog ile bağlantılı 3. şahıs/kurum yazılımları kullanarak dolandırıcılık / sahtekarlık yapmak veya yapma girişimde bulunmak yasaktır. Herhangi bir kişiyi/kurumu sizin kasıtlı olarak yönlendirmeniz/bilgilendirmeniz sebebi ile davranışa/harekete sevk etmek yasaktır. Bir kişiyi / kurumu, belli bir amaç doğrultusunda kasıtlı olarak yanlış bilgilendirmek yasaktır.

13. Camfrog size Camfrog servislerini kullanabilmeniz için bir kullanıcı adı, şifre ve kullanıcı hesabı sağlar. Kullanıcı hesabınıza erişim sağlayan kullanıcı adı ve şifrenin gizliliğini ve güvenliğini sağlamak kesinlikle sizin sorumluluğunuzdadır. Bu bilgileri başkaları ile paylaşmamalısınız. Aksi taktirde sizin dışınızdaki kişiler sizin kullanıcı hesabınıza erişebilirler. Sizin isteğiniz, izniniz ve bilginiz dışında olsa bile, sizin kullanıcı hesabınız üzerinden gerçekleştirilen her türlü işlemden siz sorumlusunuzdur. Şayet onüç (13) yaşından ufak birisinin bilgisayarınıza erişimi var ise, şifrenizi bilgisayarınızda kayıtlı tutmayın. Şifrenizi kayıtlı tutmamanız herhangi bir çocuğun veya herhangi bir diğer yetkisiz kişinin hesabınızı kullanabilmesini engellemekte yardımcı olacaktır. Bunun yanında sizin bilginiz dışında bir Camfrog kullanıcı hesabının yaratılıp yaratılmadığını sık sık kontrol etmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

14. Diğer kullanıcıların, video chat odalarına, Camfrog dizinlerine veya Camfrog etkileşimli servislerine bağlanmasını, iletişime geçmesini engelleyecek biçinde davranmamalısınız.

15. Camfrog serverlarını veya servislerini herhangi bir şekilde engellemek veya bozmak veya izinsiz erişim sağlamak veya izinsiz erişime yeltenmek hem yasak hem de kanunen suçtur.

16. Her ne kadar Camfrog istenmeyen uygunsuz içeriğin ifşasının engellenmesi konusunda önlemler almış olsa da, ki bu önlemlerden bazıları aile kilidi (parental control) ve üçüncü parti video filtreleme yazılımıdır, bu gibi önlemlerin yüzde yüz başarısı asla garanti edilememektedir. BUNDAN DOLAYI, CAMFROG’UN KULLANICI PROFİLLERİNİ VEYA VIDEO CHAT ODALARINI GÖZLEMLEMEDİĞİNİ VE CAMSHARE FIRMASI VE TEMSİLCİLERİNİN BU KULLANICI PROFİLLERİ VE VIDEO CHAT ODALARI İÇERİĞİNDE VEYA MEVCUDİYETİNDE HERHANGİ BİR KONTROLÜNÜN OLMADIĞINI KABUL EDİYORSUNUZ. CAMFROG PROFİLLERİNE BAKMAK VE CAMFROG VIDEO CHAT ODALARINA GİRMEK TAMAMEN SİZİN İNSİYATİFİNİZ ALTINDADIR VE BUNUN SORUMLULUĞU VE RİSKİ TAMAMEN SİZE AİTTİR. CAMFROG SİTESİ İLE BAĞLANTILI BAZI SERVİSLER VE/VEYA VIDEO CHAT ODALARI ONSEKİZ (18) YAŞIN ALTINDAKİ KULLANICILAR İÇİN UYGUN OLMAYABİLİR. CAMFROG ÜZERİNE DÜŞEN SORUMLULUK NETİCESİNDE BU TÜR SERVİSLERE ONSEKİZ (18) YAŞ ALTI KULLANICILARININ ERİŞİMİNİ KISITLAMAK İÇİN MÜMKÜN OLAN ADIMLARI ATMIŞTIR. ŞAYET ONSEKİZ (18) YAŞIN ALTINDA İSENİZ VE HERHANGİ BİR ŞEKİLDE SİTE İLE İLGİLİ BİR SERVİSE VEYA “18+” OLARAK TANIMLANMIŞ VIDEO CHAT ODASINA GİRMİŞ İSENİZ BU SERVİSTEN VEYA CHAT ODASINDAN “DERHAL” ÇIKIN VE CAMFROG’U BU GİRİŞİNİZ/ERİŞİMİNİZ HAKKINDA DERHAL BİLGİLENDİRİN. CAMFROG, BU GİBİ SERVİSLERE VEYA VIDEO CHAT ODALARINA ONSEKİZ (18) YAŞ ALTI KULLANICILARIN GİRMESİNİN ENGELLENMESİNİ SAĞLAMAK VE SAĞLAMLAŞTIRMAK İÇİN SİZDEN EK BİLGİ İSTEME HAKKINI SAKLI TUTAR.

17. Camfrog orijinal yazılımı dışında herhangi bir yazılım kullanarak Camfrog video chat ağına bağlanmak yasaktır. Aynı şekilde modifiye edilmiş herhangi bir Camfrog yazılımını da kullanmak yasaktır.

18. Camfrog web servislerini, Camfrog yazılımını ve Camfrog ile bağlantılı 3. şahıs/kurum yazılımları kullanarak virüs olarak tabir edilen yazılımları ve/veya zararlı yazılımları yayınlamak yasaktır. Bunun aksi davranış ayrıca kanunen de suç teşkil etmektedir.

19. Camfrog Pro lisans numaralarını kimse ile paylaşmamalısınız. Lütfen lisans numaranızı gizli tutun. Aynı lisans numarası ile aynı anda sadece tek bir kişinin Camfrog ağına bağlanma izni vardır. Şayet aynı anda aynı lisans numarası ile birden fazla kullanıcı Camfrog ağına bağlanmaya kalkarsa, iki tarafın da Camfrog servisleri ile olan bağlantısı kesilebilir. Bunun sık sık tekrarlanması durumunda lisans numaranız sistem tarafından otomatik olarak iptal edilebilir. Şayet lisans numaranızı başkaları ile paylaşırsanız, bu paylaşım sizin Camfrog ağı ile olan bağlantınızın sık sık kesilmesine neden olabilir ve hatta lisansınız iptal olabilir. Böyle bir durumda Camfrog size yeni bir lisans numarası temin edemez ve etmeyecektir.

20. Camfrog web servislerini, Camfrog yazılımını ve Camfrog ile bağlantılı 3. şahıs/kurum yazılımları kullanarak Camfrog’u ve/veya bir Camfrog çalışanını/temsilcisini/ajansını küçümseyici davranışlar sergilemek, saygınlığını, ismini zedelemek yasaktır.

21. Camfrog’a “6 aydan uzun bir süre” bağlanmaz iseniz, kullanıcı hesabınız iptal “edilebilir”.

22. Camfrog kesinlikle kişisel ve “ticari-olmayan” kullanım içindir. Camshare LLC tarafından veya Camshare LLC tarafından bu izni vermeye yine yazılı sözleşmelerle yetkilendirdiği temsilcileri tarafından yazılı ve kesin bir izin olmadan, Camfrog web servislerini, Camfrog yazılımını ve Camfrog ile bağlantılı 3. şahıs/kurum yazılımları kullanarak herhangi bir şekilde gelir elde etmek/etmeye çalışmak yasaktır. Camfrog, Camfrog yazılımına entegre biçimde çalışması sağlanmış ve Camfrog servislerinin kullanımını kolaylaştıran / yardımcı olan diğer yazılımlardan ve bu yazılımların doğurabileceği zararlardan mesul değildir.

23. Camfrog, Camfrog yazılımını veya sitesi ile ilgili servisleri bildirimsiz olarak modifiye etme veya değiştirme hakkını saklı tutar. Camfrog, size veya üçüncü şahıslara/kurumlara karşı, yazılımımızdaki, sitemiz ile bağlantılı servislerdeki veya Camfrog ile dağıtılan “bundle” olarak adlandırılan 3. şahıs/kurum yazılımlardaki değişikliklere ve bunların yol açabileceği çeşitli zararlara karşı sorumlu değildir.

24. Bu kullanıcı sözleşmesi Amerika Birleşik Devletleri, Texas eyaleti kanunları kapsamındadır ve bu kanunlar kapsamında dile getirilmiştir. Camfrog yazılımı ve/veya sitesi/ servisleri hakkındaki muhtemel anlaşmazlıklar durumunda Amerika Birleşik Devletleri, Travis Country, Texas eyalet veya federal mahkemeleri yetkilidir ve her türlü yasal başvuru bu mahkemelere yapılmalıdır. Her ne kadar Camfrog yerel temsilcilerinin gene kendi yerel yasal mercilerine yapacakları itirazlar belli durumlarda Camfrog tarafından tanınabilir olsa da (dolandırıcılık, uygunsuz/kanuna aykırı içerik yayını vs.), Camfrog aleyhine açılabilecek her türlü davada ve uyuşmazlıkta tarafların karşılaşma yeri Travis Country, Texas’dır ve Texas kanunları geçerlidir. İşbu şartname ile aynı zamanda Camfrog çalışanlarının ve temsilcileri çalışanlarının kendileri aleyhine açılabilecek yargılama davalarından feragat ettiğinizi peşinen kabul ve beyan etmiş bulunuyorsunuz. Camfrog'un size karşı sorumluluğu, sebebi veya dava içeriği ne olursa olsun ve tüm zamanları kapsamak şartı ile şayet var ise sadece Camfrog ürünleri veya servisleri için üyeliğiniz süresince ödenmiş toplam tutardan fazlası olmayacaktır. Her türlü anlaşmazlık durumunda sadece Camfrog logları/kayıtları delil teşkil edecektir.

25. Bu kullanım şartnamesiyle birlikte diğer herhangi bir Camfrog yazılım lisansı ve/veya anlaşması bir bütün teşkil eder ve taraflar arasında daha önceden yazılı veya sözlü olarak yapılmış anlaşma ve sözleşmeler yerine geçer. İşbu sözleşme ile birlikte diğer tüm Camfrog yazılımı ve servisleri ile bağlantılı olan ve Türkçe dili dışında yabancı bir dilinde yazılmış olan sözleşmeyi/sözleşmeleri de okuduğunuzu, anladığınızı peşinen kabul ve beyan etmiş bulunuyorsunuz. İşbu sözleşmenin ve diğer bağlantılı sözleşmelerin ihlali halinde tüm kullanıcı hesap ve lisans numaraları haklarınızdan geri ödemesiz ve tüm zamanlar için herhangi bir şekilde itiraz etmeyecek şekilde feragat ettiğinizi peşinen kabul ve beyan etmiş bulunuyorsunuz.

26. Şayet Camfrog’un düşüncesine göre karşı taraf bu kullanım şartnamesi hükümlerini ve/veya bağlantılı diğer lisans sözleşme ve/veya anlaşma hükümlerini ihlal etti ise, Camfrog, kullanıcı profilini ve/veya video chat odasını ve/veya lisansları geri ödemesiz ve bildirimsiz olarak durdurma, kapatma, uzaklaştırma, iptal etme hakkını saklı tutar.

© 2003 - 2009 Camshare LLC Bütün hakları saklıdır. Camshare LLC Tek Yetkili Türkiye Distribütörü A-Z Internet Bilişim Hizmetleri ve Ticaret Ltd.Şti firmasıdır. Marketing faaliyetlerini A/Z Studios yürütmektedir.
Kullanım Şartları  Gizlilik ve Güvenlik Politikası  Casus / Reklam Kod İçermez  Teslimat ve İade Şartları  Bayilerimiz